Септември с гол аванс срещу Етър, следете с GONG.BG

24 новини, 6

Отборът на Септември играе срещу Етър в последния мач от 8-ия кръг на Първа професионална лига.

Също така можете да гледате двубоя директно в GONG PLAY и по телевизия DIEMA SPORT.

Отборът на Етър е осми във временното класиране на Първа лига с 9 точки в актива си.

Септември пък е девети с 6 точки, които спечели в седемте изиграни мача към момента.

Домакините взеха гол аванс още през първото полувреме. Борис Галчев поведе своите в 13-ата минута. Галчев изпълни отлично от пряк свободен удар и реализира за 1:0 в полза на Септември.

Преди това в 11-ата минута при атака за Етър Александров получи и намери Димо Атанасов, който обаче не успя да се пребори с Байду, а малко по-късно Самб Бадара отправи удар с глава, но без да затрудни вратаря Янко Георгиев.

Футболистите на Септември поискаха дузпа в 23-ата минута. Ишмаел Байду се строполи в наказателното поле на Етър и останаха съмнения за съприкосновение с Димо Атанасов, но реферът Петър Доровски прецени, че такова няма и не отсъди дузпа.

В 31-ата минута нов удар на Борис Галчев бе спасен от вратаря на гостите Христо Иванов.

В края на първата част Самб Бадара опита мерника си след центриране на Иван Вълчанов, но изстрелът му бе неточен.

За Септември Ишмаел Байду пробва атрактивно изпълнение след центриране на Галчев, но не застраши вратата на Христо Иванов.

Септември: Янко Георгиев, Стоян Предев, Васил Добрев, Траян Траянов, Георги ...