Ботев (Пд) – Литекс на живо в Novsport.com

13 новини, 5

"Литекс" извоюва ценен успех с 2:0 като гост на "Ботев" (Пловдив) в мач от 8-ия кръг на "А" група Попаденията за ловчанлии вкараха Арсенио Нунеш и Бьорн Йонсен, но головете можеха да са далеч повече, тъй като двата отбора удариха общо четири греди - три за "Литекс" и една за "Ботев".

Двата отбора удариха общо четири греди - три за "Литекс" и една за "Ботев". Освен това пловдивчани и ловчанлии пропиляха над 10 от така наречените чисти голови положения. В първите минути срещата бе равностойна и без сериозни положения пред двете врати. В 12-ата минута Петрос Бумал стреля, но в аут. В ответната атака Александър Колев се озова на стрелкова позиция и шутира, но Баривйера улови.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Арсенио Нунеш шутира от границата на наказателното поле и след рикошет в защитник на домакините топката влетя в мрежата на Виктор Голас, който можеше да се наме...