НА ЖИВО: Германия - Беларус, съставите2Фото© gong.bg

НА ЖИВО: Германия - Беларус, съставите

, 6 новини, 6 прегледа

Отборите на Германия и Беларус играят при резултат 3:0 в евроквалификация от група С. Матиас Гинтер откри резултата в 41-ата минута. Леон Горецка удвои в 49-ата, а Тони Кроос покачи на 3:0 в 55-ата минута. "Бундестима“ заема втората позиция в групата с актив от 15 точки, колкото има и първия Холандия. Беларус вече нямат шансове за класиране и заемат четвъртата позиция с 4 точки.

Първата среща между двата тима завърши с победа за немците с 2:0.

При победа днес футболистите на Йоаким Льов ще се нуждаят от само точка срещу Северна Ирландия в последния си двубой от квалификациите, за да си осигурят участие на еврофиналите.

Първият удар към една от двете врати дойде в третата минута, когато Леон Горецка опита изстрел, но в аут. Тони Кроос също отправи удар по посока на вратата на гостите в 10-ата минута, но топката се удари в защитник и излезе в ъглов удар.