Меси и Суарес с повече голове от еврошампиона5Фото© gong.bg

Меси и Суарес с повече голове от еврошампиона

, 9 новини, 2 прегледа

Лионел Меси и Луис Суарес заедно имат повече голове от целия отбор на „Реал“ (Мадрид). Двамата са разписали общо 28 пъти – 16 попадения за аржентинеца и 12 за уругваеца. „Реал“ и „Атлетико“ пък са вкарали по 26 гола в Примера дивисион през сезона. Единствено пълните тимове на „Севиля“ и „Леванте“ имат повече голове от дуото – съответно 31 и 30. А Меси и Суарес са равни със „Селта“, който също е вкарал 28 гола.

Барселона“ победи „Хетафе“ с 2:1, където и двете звезди се записаха сред голмайсторите. А ситуацията на „Камп Ноу“ става доста трудна за Филипе Коутиньо. Миналия януари бразилецът дойде от „Ливърпул“ за 160 милиона евро. Срещу „Хетафе“ игра само седем минути. Коутиньо е изиграл 22 мача този сезон, от които 15 пъти е бил титуляр. Има пет гола и четири асистенции. Треньорът Ернесто Валверде все по-рядко дава шансове на най-скъпия футболист в историята на клуба.

„Коутиньо е играч с много опит, един от най-добрите в Европа – каза директорът Гилермо Амор. – Той е готов да играе и пет, и 90 минути. Коутиньо е от тези футболисти, които мислят повече за отбора, отколкото за себе си. Няма шанс да бъде продаден нито сега, нито през лятото.“