Играч на Реал се заяде с Барселона3Фото© gong.bg

Играч на Реал се заяде с Барселона

, 11 новини, 11 прегледа

Барселона победи с минималното 1:0 градския си съперник Еспаньол. Първата част не предложи много и логично нулевото равенство не се промени. В началото на второто полувреме влезлият като резерва Ансу Фати бе изгонен с директен червен картон за груб фаул, а минути по-късно и Пол Лозано го последва. Веднага след това домакините откриха чрез Луис Суарес, а в края на двубоя гостите имаха шанс да изравнят, но Тер Стеген и Жерар Пике спасиха тима си. С успеха си Барселона намали разликата с Реал Мадрид само на една точка, но Кралският клуб утре ще се изправи срещу Алавес.

Кике Сетиен отново заложи на звездния си тризъбец в атака: Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. След силния си мач срещу Виляреал Сержи Роберто отново влезе в халфовата линия на “лос кулес”.

Наставникът  на "бяло-сините" Франсиско Руфете насити халфовата линия с петима футболисти, а в предни позиции постави Раул де Томас.