ЦСКА се изравни с Лудогорец след победа над Берое© gong.bg

ЦСКА се изравни с Лудогорец след победа над Берое

, 5 новини, 8 прегледа

Евандро най-сетне се разписа за ЦСКА в мачове за първенство. Снимка Архим

ЦСКА би "по навик" "Берое" с 2:0 в снощния мач от 29-ия кръг на Първа лига и се изравни с лидера "Лудогорец" по точки на върха във временното класиране преди днешното дерби на разградчани с "Левски" от 19 часа на Националния стадион "Васил Левски".

В мач, изпъстрен с много нарушения и 10 картона, "червените" стигнаха до успеха с голове на Евандро от дузпа и на Кристиян Малинов. ЦСКА поведе в 13-ата минута след точно изпълнена дузпа от Евандро. Бразилецът бе повален в наказателното поле от Баранов и сам реализира от бялата точка. Това бе първо попадение за Евандро в Първа лига.

Минута преди края на редовното време Кристиян Малинов реши изхода на мача, отбелязвайки второ попадение за ЦСКА . Националът проби през центъра, комбинира с Енрике и след щастлив рикошет технично завърши с удар в долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле, но после напусна с травма.