Берое едва побра в петолинието симфонията си срещу Септември

11 новини, 5

Берое буквално размаза гостуващия Септември и го наказа с 5:1 в мача от 19-ия кръг. Старозагорци събраха 34 точки и се утвърдиха на 4-ото място. Септември пък остана десети с 20 точки.

Това бе най-убедителният успех за Берое от началото на първенството.

След равностойното начало на мача Берое удари бързо. И то двукратно.

Първо хубава комбинация между Камбуров, Райнов и успореден на голлинията пас към Педро Еуженио даде аванс от един гол за домакините в 17-ата минута.

Само три минути след това септемврийци не се организираха добре и Борислав Цонев изскочи сам срещу Янко Георгиев и не бе проблем да го преодолее – 2:0 в 20-ата минута. А после голмайсторът развя фланелката на контузения си съотборник Фирцулеску в знак на подкрепа.

Септември опита да отвърне с удар с глава на Мартин Тошев, който обаче изпрати топката покрай вратата.

Много скоро падна и третият гол за беройци. Вкара го отново Педро Еуженио в своя мач номер 100 в българското първенство. Той и Карачанаков изскочиха сами срещу вратаря Янко Георгиев, Еуженио не бе в засада и направи 3:0 в 30-ата минута.

На почивката Николай Митов направи две смени, вадейки Елтон и Романов и замествайки ги с Ишмаел Байду и Васил Добрев.

Но на терена събитията продължиха да следват своя еднопосочен ход. И дойде време за голмайстора Мартин Камбуров.

Четвъртият във вратата на септемврийци реализира именно Камбуров, който със 196 гола вече...